Rok 2017

Tato stránka obsahuje fotografie všech pejsků a dalších zvířátek, které jejich majitelé přihlásili do letošní soutěže MISS PES a MAZLÍK.

UŽ JE ZNÁME!!!

Největšími zvířecími sympaťáky Mariánských Hor a Hulvák jsou Amy a Čak, gratulujeme!

Ceny letošního ročníku soutěže MISS PES a Mazlík jsou rozdány. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže pro zvířátka a jejich příznivce se uskutečnilo v pondělí 16. října odpoledne už tradičně u kašny na Stojanově náměstí v Mariánských Horách. Porota tentokrát vybírala z rekordního počtu 49 soutěžících, mezi kterými se objevilo 23 pejsků, kočky, králíci, ale také želvy, rybičky nebo například „andulák“ a gekončík.

Ve složení poroty dochází každý rok k obměně, ale i tak se všichni hodnotitelé shodují, že vybrat toho nejsympatičtějšího zvířecího miláčka je opravdu těžké. To se ukazuje i v závěrečné tabulce hodnocení. Soutěžící mnohdy dělí jediný bod. Aby tedy nepřišli zkrátka ani ti, kteří se jen o kousek neprobojovali mezi první pětku, dostali všichni soutěžící čestné uznání a drobný pamlsek. Vítězové v kategorii psů získali navíc ještě několikakilové balení granulí a další dobroty, soutěžící v kategorii mazlíků pak granule, pamlsky, nebo jiné krmivo.

V kategorii MISS PES zvítězila zlatá retrieverka Amy, nejsympatičtějším Mazlíkem se stal britský modrý kocourek Čak. „Letos jsme museli termín slavnostního vyhlášení výsledků kvůli počasí o týden posunout, ale nakonec se to ukázalo jako dobrá volba, protože dnes bylo opravdu nádherně. Jsem taky rád, že se vyhlášení stává tradicí a účastní se ho většina soutěžících. Pejskaři své čtyřnohé kamarády berou s sebou a je super sledovat, jak na sebe zvířátka vzájemně reagují. Nebývá totiž překvapením, že se vyhlášení účastní i kočky, letos s sebou majitelé přinesli králíky, ale i želvu,“ řekl po vyhlášení výsledků soutěže 1. místostarosta obvodu Patrik Hujdus. Dodal také, že vedení obvodu chce v akci pokračovat i nadále a na příští rok plánuje jednu velkou novinku.

„Z části soutěž vnímáme jako recesistickou akci, která nás baví a máme radost, že baví i naše spoluobčany. Na druhou stranu se ale ze soutěže stala tradice a my jako organizátoři ji chceme neustále vylepšovat. Chystáme proto nové webové stránky, na kterých bude v příštím ročníku možné, aby fotografie soutěžících vkládali přímo jejich majitelé a kde umožníme zapojit se do hlasování a výběru největších sympaťáků obvodu i zástupcům veřejnosti,“ prozradil místostarosta.

A jak to tedy dopadlo?

MISS PES 2017

  1. místo: zlatá retrívřice Amy
  2. místo: kanárský doga Rosie
  3. místo: rhodeský ridgback Riky
  4. místo: kříženec Džimba
  5. místo: kříženec Azrael

MAZLÍK 2017

  1. místo: britský modrý kocour Čak
  2. místo: norská lesní kočka Olympia
  3. místo: králík Ňufan
  4. místo: holandský králík Bobi
  5. místo: kocour Pirožek

Fotografie ze slavnostního vyhlášení výsledků letošního ročníku soutěže najdete ZDE.