Rok 2018

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky v pondělí 1. října vyhlásil výsledky soutěže MISSPES a MAZLÍK 2018. Jedná se o původně recesistickou soutěž pro majitele pejsků a dalších domácích zvířátek, která se utkala v souboji o titul největší sympaťák obvodu. Milovníci zvířat mohli své zvířecí kamarády přihlašovat prostřednictvím webových stránek soutěže www.misspes.cz a poslat do soutěže maximálně pět fotografií. Následně porota vybrala vítěze a největší sympaťáky současně také prostřednictvím online hlasování zvolila i veřejnost.

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo u kašny na Stojanově náměstí před kostelem Panny Marie Královny v Mariánských Horách za účasti starostky Liany Janáčkové, 1. místostaroty Patrika Hujduse, soutěžících, jejich majitelů a hostů.

Absolutním vítězem letošního ročníku soutěže MISSPES se stal tříletý jack russell terier jménem Puppy. Zvítězil s přehledem jak v hlasování devítičlenné odborné poroty, tak v letošní novince – online hlasování veřejnosti.

Druhé místo obsadil u poroty německý ovčák Gaston a bronzovou příčku získal bílý německý ovčák Amanita. Čtvrtou pozicí ocenila porota dalmatina Kimbu a pátým oceněným Jack Russell Terier Monty. V online hlasování uspěl podle veřejnosti na druhém místě francouzský buldoček Meggi a na třetím jack russell terier Monty.

V kategorii Miss mazlík zvítězil u poroty a první cenu tak převzal roztomilý tříletý králík Teddy. Další příčky obsadily britské modré kočky, druhá Walli a třetí kocourek Čak. Domácí kočička Mery uspěla na čtvrté pozici a porotou posledním pátým oceněným byl kocour Ragdoll Cross se zajímavým jménem Číma Čichač. Naopak internetové hlasování zcela bezkonkurenčně vyhrál a první místo tak získal psoun prériový jménem Beruška. Na dalších příčkách se pak umístili norská lesní kočka Olympia a králík Bobi. Vítězi všech kategorií byli odměněni hodnotnými cenami, v podobě krmení, pamlsků a hraček.

Zájem ze strany soutěžících byl stejně jako v předchozích ročnících značný. „Je to pro nás samozřejmě impuls k tomu, abychom v soutěži MISSPES a MAZLÍK pokračovali i v dalších letech a už teď přemýšlíme, čím jí ještě vylepšit,“ řekl místostarosta Patrik Hujdus, který ceny soutěžícím společně se starostkou obvodu Lianou Janáčkovou předával. „V uplynulých letech se soutěže zúčastnilo již několik stovek chlupáčů. A rok od roku počet přihlášených stoupá. Vyhlášení je i možnost, kde se mohou všichni společně potkat. Kritéria na soutěžící nejsou vlastně žádná. Nejedná se o profesionální výstavu, ale spíše o tradiční akci milovníků zvířátek. Ti se tedy rozhodně nemusí bát, že jejich miláček nesplňuje ideální míry,“ dodal Patrik Hujdus.

O titul v soutěži se v letošním roce ucházelo 44 psů a 23 dalších domácích mazlíčků. Odborná porota a online hlasující, kteří vybírali vítěze, rozhodně neměli lehký úkol. Všichni účastníci soutěže byli totiž sympatičtí. Vítěz ale může vždy být jenom jeden. Aby však nepřišli zkrátka ani ti, kteří se na stupně vítězů, dostali všichni soutěžící čestné uznání a drobný pamlsek.

MISS PES 2018 online výsledky

  1. Jack Russell Terier – Puppy
  2. Francouzský buldoček – Meggi
  3. Jack Russell Terier – Monty

MAZLÍK 2018 online výsledky

  1. Psoun prériový – Beruška
  2. Norskákočka – Olympia Kočky ze Sev
  3. Králík – Bobi