Rok 2021

V Mariánských Horách se již tradičně pořádala soutěž Miss pes a Mazlík. Vítězové si své ceny převzali u kašny na Stojanově náměstí. V každé kategorii se vyhlašovalo pět největších sympaťáků. Další tři vítězná místa v každé kategorii přidělili svým favoritům sami lidé, kteří hlasovali přímo na webových stránkách soutěže.

Několik desítek psů, koček, morčat a dalších zvířátek se utkalo v soutěži Miss pes a Mazlík Mariánských Hor a Hulvák. Vyhlášení již devátého ročníku se uskutečnilo ve středu 20. října odpoledne u kašny na Stojanově náměstí.

„Jde o fotografickou soutěž, která má u nás tradici už několik let. Letos se do ní zapojilo více než padesát zvířecích mazlíčků a porotci z nich opět vybírali největší sympaťáky. Porotu každý rok z velké části měníme, aby výsledky byly co nejvíce spravedlivé,“ uvedl starosta Patrik Hujdus.

Zkrátka nepřišli ani účastníci, kteří se neumístili mezi prvními pěti, pro ně měli zástupci radnice nachystáno čestné uznání a malý pamlsek. Termín slavnostního vyhlášení se letos musel kvůli počasí měnit, ale to rozhodně neubralo na dobré náladě a ohlasu lidí. U kašny se objevili téměř všichni soutěžící a nechyběli ani nezúčastnění diváci.

Letošním vítězem již desátého ročníku soutěže Miss pes, vyhlášené radnicí, se stal kříženec Bloom. Nejsympatičtějším zvířecím mazlíkem pak roční britská modrá kočička jménem Lilly. Ceny vítězům předali místostarostka obvodu Sandra Sophia Murtinová společně s místostarostou Tomášem Suchardou.

Děkujeme všem za účast a už nyní se těšíme na další ročník.

VÝSLEDKY MISS PES A MAZLÍK 2021:

MISS PES 2021

  1. kříženec – Bloom
  2. německý ovčák – Gaston
  3. bígl – Zora
  4. border kolie – Dasty
  5. kříženec – Mia

MAZLÍK 2021

  1. britská modrá kočka – Lilly
  2. ragdoll – Emmet Chs Merrity
  3. evropská kočka – Micinka
  4. andulka – Pepa
  5. šnek – Lucky