Rok 2022

V Mariánských Horách se již tradičně pořádala soutěž Miss pes a Mazlík. Vítězové si své ceny převzali u kašny na Stojanově náměstí. V každé kategorii se vyhlašovalo pět největších sympaťáků. Další tři vítězná místa v každé kategorii přidělili svým favoritům sami lidé, kteří hlasovali přímo na webových stránkách soutěže.

Několik desítek psů, koček, morčat a dalších zvířátek se utkalo v soutěži Miss pes a Mazlík Mariánských Hor a Hulvák. Vyhlášení již devátého ročníku se uskutečnilo ve středu 21. září odpoledne u kašny na Stojanově náměstí.

„Jde čistě o fotografickou soutěž a letos se do ní zapojilo kolem 50 domácích mazlíčků. Toto číslo rok od roku roste. Odborná porota pak každoročně vybírá ta nejsympatičtější zvířata. Kdo se nevejde do kategorie psů, soutěží v kategorii Mazlík,“ uvedl starosta Patrik Hujdus.

Zkrátka nepřišli ani účastníci, kteří se neumístili mezi prvními pěti, pro ně měli zástupci radnice nachystáno čestné uznání a malý pamlsek. Termín slavnostního vyhlášení se letos musel kvůli počasí měnit, ale to rozhodně neubralo na dobré náladě a ohlasu lidí. U kašny se objevili téměř všichni soutěžící a nechyběli ani nezúčastnění diváci.

Letošní vítězkou již desátého ročníku soutěže Miss pes, vyhlášené radnicí, se stal již jedenáctiletý matador soutěže, německý ovčák Gaston. Nejsympatičtějším zvířecím mazlíkem pak naopak jeden z nejmladších účastníků, koťátko kočky domácí jménem Kiki.

VÝSLEDKY MISS PES A MAZLÍK 2022:

MISS PES 2022

  1. německý ovčák – Gaston
  2. francouzský buldoček – Hugo
  3. border kolie – Čiko
  4. border kolie – Kejsi
  5. francouzský buldoček – Ebby

MAZLÍK 2022

  1. kočka domácí – Kiky
  2. britská modrá kočka – Mia
  3. kočka domácí – Kvido
  4. ruská britská kočka – Barunka
  5. králík beránek – Barnabáš