Rok 2020

Příjemné středeční odpoledne na Stojanové náměstí v Mariánských Horách patřilo našim čtyřnohým přátelům. Uskutečnilo se zde vyhlášení výsledků soutěže MISS PES a MAZLÍK a ceny vítězům předával starosta obvodu Patrik Hujdus, který před osmi lety tuto pejskařskou soutěž inicioval. První příčku obsadil šestiletý zlatý retrívr Amy a v kategorii mazlíků kočičí krasavec plemene ragdoll jménem Kuky.

Milovníci zvířat mohli své zvířecí kamarády přihlašovat prostřednictvím webových stránek soutěže www.misspes.cz a poslat do soutěže maximálně pět fotografií. Následně porota vybrala vítěze a největší sympaťáky současně také prostřednictvím on-line hlasování volila i veřejnost.

„Pejskaři a majitelé dalších zvířat několik týdnů plnili webové stránky www.misspes.cz fotografiemi svých zvířecích parťáků. V letošním ročníku se nám sešla všemožná plemena od jorkšírů, přes čivavy, až po teriéry, ale také kříženci. Soutěž vznikla původně jako recesistická akce, za osm let se z ní ale stala tradice, kterou každoročně organizujeme velmi rádi. Je to pro nás příjemné zpestření roku a jsme rádi, že se do ní obyvatelé obvodu a města se svými zvířátky zapojují,“ uvedl starosta Patrtik Hujdus

Porota tentokrát vybírala z rekordního počtu 61 soutěžících, mezi kterými se objevilo 44 pejsků, ale také kočky, králíci, nebo například agama vousátá. Ve složení poroty dochází každý rok k obměně, ale i tak se všichni hodnotitelé shodují, že vybrat toho nejsympatičtějšího zvířecího miláčka je opravdu těžké. Aby tedy nepřišli zkrátka ani ti, kteří se neprobojovali mezi první pětku, dostali všichni soutěžící čestné uznání a drobný pamlsek.

VÝSLEDKY MISS PES A MAZLÍK 2020:

Cena poroty

MISS PES 2020

 1. místo: zlatý retrívr – Amy
 2. místo: basenji – Quido
 3. místo: border kolie – Matthew
 4. místo: labradorský retrívr – Falco
 5. místo: zlatý retrívr – Sára
  hovawart – Tessie

MAZLÍK 2020

 1. místo: ragdoll – Kuky
 2. místo: britský modrý kocour – Larry
 3. místo: britská modrá kočka – Lilly
 4. místo: kočka evropská – Hanibal
 5. místo: kočka domácí – Mourínek

Cena veřejnosti (on-line hlasování)

MISS PES 2020

 1. místo: Quido (basenji)
 2. místo: Daphne (jack russell teriér)
 3. místo: Theo (border kolie)

MAZLÍK 2020

 1. místo: Čírka (kočka domácí)
 2. místo: Rayley (agama vousatá)
 3. místo: Larry (britský modrý kocour)